Nawigacja

Wyszukiwarka

Twoja wyszukiwarka

RSS News

Przetłumacz stronę


Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 146
· Najnowszy użytkownik: kdtusinski

Imieniny

Imieniny obchodzą: Szymon, Konstancja, Maksym, Flawian, Krystian, Sylwan

FDM


Przetargi
zamówienia publiczne i przetargi firmReklama Google

Extra rabat

Extra rabat dla członków ZO GIG od firmy Geotronics

Przedstawiciel firmy Geotronics Paweł Jakubów w współpracy z Prezesem Oddziału prezentują członkom ZO GIG najnowsze rozwiązania i sprzęt firmy Trimble z rabatem 5%.


Oferta Konica Minolta

Firmy członków

Wzory załączników

Pogoda

Szczecin
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Szczecina
Świnoujście
Click by zobaczyć prognozę pogody dla Świnoujścia
Koszalin
Clickby zobaczyć prognozę pogody dla Koszalina
Kołobrzeg
Click  zobaczyć prognozę pogody dla Kołobrzegu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Upoważnienia dla GGK

Stanowienie prawa

(za GUGiK)

Upoważnienia dla GGK

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni, na podstawie § 6 ust. 3 uchwały Nr 49 Rady Ministrów z dnia 19 marca 2002r. – Regulamin Pracy Rady Ministrów, upoważnił Kazimierza Bujakowskiego - Głównego Geodetę Kraju do przeprowadzenia uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych projektów rozporządzeń wydawanych na podstawie art. 26 ust. 2 oraz art. 40 ust. 8 ustawy z dnia 17 maja 1989r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne, a także do wystąpienia do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego o opinię odnoście ww. projektów.

Główny Geodeta Kraju przeprowadzi procedurę uzgodnień oraz konsultacji społecznych dla projektu rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (procedowanego na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy) oraz projektu rozporządzenia w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (procedowanego na podstawie art. 40 ust. 8 ustawy).

Są to niezmiernie ważne dla realizacji zadań Służby Geodezyjnej i Kartograficznej akty wykonawcze i w trakcie ich procedowanie istotne będą wszelkie uwagi i opinie zgłaszane przez środowisko geodezyjne.

W przypadku ewidencji gruntów i budynków znowelizowany akt ma na celu między innymi dostosowanie dotychczasowych przepisów rozporządzenia do obowiązujących obecnie innych przepisów prawa, a w szczególności:

  • ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. Nr 76, poz. 489),
  • rozporządzenia Komisji (UE) Nr 1089/2010 z dnia 23 listopada 2010 r. w sprawie wykonania dyrektywy 2007/2/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w zakresie interoperacyjności zbiorów i usług danych przestrzennych (Dz. Urz. UE L 108 z 25.04.2007, str. 1, z późn. zm.).
  • ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami,
  • ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali.

Ponadto projekt ma na celu zapewnienie harmonizacji zbiorów danych ewidencji gruntów i budynków z innymi zbiorami danych, zawartymi w bazach danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a i 1b Prawa geodezyjnego i kartograficznego, ujednolicenie zbiorów danych zawartych w powiatowych bazach danych ewidencji gruntów i budynków oraz logicznych modeli tych baz, i stworzenia przez to warunków do udostępniania danych ewidencji gruntów i budynków, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej, oraz wykonania obowiązków, dotyczących zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach, określonych w art. 24b ustawy, przyjęcie formatu GML, jako podstawowego formatu wymiany i udostępniania danych oraz dostosowanie dotychczasowego formatu wymiany danych ewidencyjnych SWDE do potrzeb ZSIN oraz infrastruktury informacji przestrzennej, doprecyzowanie zasad zaliczania gruntów do rodzajów użytków gruntowych, dostosowanie systematyki grup i podgrup rejestrowych do przepisów ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami oraz rozszerzenie zakresu zestawień zbiorczych danych objętych ewidencją o dane dotyczące gleboznawczych klas gruntów.

Projekt rozporządzenia w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego tworzy warunki formalne dla wdrożenia nowoczesnych technologii i rozwiązań technicznych będących wynikiem postępu technologicznego w dziedzinie geodezji i kartografii. Zmianie ulegają, w stosunku do dotychczasowych rozwiązań, metodykę organizacji i trybu prowadzenia zasobu. Projekt wprowadza zasadę, że podstawową formą gromadzonych w zasobie materiałów i zbiorów danych jest format dokumentu elektronicznego. W projekcie zakłada się również utworzenie portalu, który umożliwi bezpośredni dostęp do materiałów zasobu przez Internet, a także wymianę danych zasobu pomiędzy bazami danych zasobu a wykonawcami prac geodezyjnych i kartograficznych. Ponadto pozyskiwanie, ewidencjonowanie, przechowywanie, udostępnianie oraz zabezpieczanie materiałów zasobu odbywać się będzie z wykorzystaniem teleinformatycznego systemu Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego (system PZGiK).


Poleć tego news'a Zalecane rozmiary reklamy 468x15.
Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,277,941 unikalne wizyty